Przesilenia jesienne czy wiosenne źle działają na kondycję naszych włosów, skóry i paznokci. Warto w tym czasie zacząć przyjmować witaminy. Czy zauważyłaś u siebie problem z osłabionymi paznokciami? Może kondycja Twojej skóry wymaga poprawy? Wystarczy odpowiednio dobrać witaminy do swoich potrzeb. Sprawdź, czego potrzebujesz, by doprowadzić do prawidłowego stanu zarówno swoją skórę, paznokcie i włosy. Spraw, by wyglądały one znów pięknie. Sprawdź, jakie witaminy na włosy potrzebujesz.
Witaminy na włosy i paznokcie – recenzje produktów w 2023
Merz Spezial Dragees

Witaminy Merz Special to produkt wyprodukowany w Niemczech. Ich wyważona kompozycja pomaga skórze w jej codziennej regeneracji. Specjalne, odżywcze substancje sprawiają, że cera jest gładka i delikatna.
Składniki odpowiedzialne za poprawę stanu skóry w Merz Spezial Dragees są witaminy B i β-karoten. Sprawiają one, że skóra jest odpowiednio odżywiona, a jej wygląd zauważalnie się poprawia.
Każda z nas marzy o gęstych, zdrowych włosach. Jest to możliwe tylko, gdy zadbamy o odpowiednie odżywienie ich od wewnątrz. Włosy odżywione aż od cebulek są zdrowsze, piękniejsze i przede wszystkim mocniejsze. Zapewniają to witamina A, panotenian wapnia oraz kwas foliowy zawarte w Merz Special Dragees.
Jeśli marzą Ci się zdrowe paznokcie, zamiast tych połamanych, musisz pamiętać o jednej ważnej kwestii. Paznokcie odżywiane są dzięki systemowi naczyń krwionośnych obecnych w skórze. Ważne jest, by dostarczyć im więc składniki odżywcze. Nie wystarczy malowanie ich odżywkami. Warto wspomóc je od wewnątrz.
Dzięki temu zapomnisz o rozdwajających się, łamiących paznokciach, których powierzchnia nie jest gładka. Stosując Merz Specil Dragees zapewnią taki stan biotyna, żelazo i aminokwasy.
Dzienna dawka to 2 drażetki. Ich wartości odżywcze zgodnie z rozporządzeniem o żywności spełniają dzienne zapotrzebowanie na witaminę C, Niacyne, witaminy E, B6, A i wiele innych. Zaleca się, by kuracja trwała od 8 do 12 tygodni.
Zalety
-
jakość
-
wydajność
-
szybkość działania
-
skład
-
powlekana kapsułka
Wady
-
wysoka cena
-
dawkowanie – 2 kapsułki dziennie
BIOTYNA 10mg Twój Cel To

Biotyna gra rolę enzymu w naszym organizmie. Zapobiega wypadaniu włosów i wzmacnia je od środka, dba o to, by nasza skóra była piękna, a paznokcie mocne. Dodatkowo pomaga w metabolizmie cukrów i kwasów tłuszczowych. Wspiera swoim działaniem wątrobę, trzustkę i tarczycę.
Niedobór biotyny jest dużo bardziej groźny niż jej nadmiar. Co więcej, jak dotąd nie ustalono efektów ubocznych, podczas przedawkowania tej witaminy. Zalecana jest osobom z cukrzycą.
Jej niedobór zaś powoduje wyższy poziom cholesterolu, gorszą tolerancję cukrów, a to może powodować stany zapalne jelit. Jej niedoborowi towarzyszyć może apatia i stany depresyjne.
Biotyna 10 mg marki Twój cel to stanowi doskonałe źródło nie tylko biotyny, ale także cynku, Tiaminy (witamia B1). Jest to także odpowiednia dawka witaminy B6, selenu i witaminy B12. Skład produktu dodatkowo uzupełniają potrzebne mikroelementy.
Produkt tej firmy jest całkowicie wegetariański i wegański. Jest Non-GMO, oraz nie zawiera glutenu, laktozy, soi. Ponadto jest wolny od pestycydów, herbicydów i rozpuszczalników.
Zalety
-
skuteczność
-
wydajność
-
produkt nie tylko dla kobiet
Wady
-
szybkość działania
Biotebal 5 mg witaminy na włosy paznokcie

Wskazaniem do stosowania produktu Biotebal jest niedobór biotyny. Jej obniżony poziom może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów, zaburzeń wzrostu, lub łamliwość paznokci.
Działanie biotyny – substancji czynnej Biotebalu, zostało sprawdzone w badaniach klinicznych.
Substancją czynną leku jest biotyna. Każda tabletka zawiera 5 mg biotyny. Prócz niej, w leku obecny jest sorbitol (E420), magnezu stearynian i krzemionka koloidalna.
Zalety
-
dawkowanie (1 tabletka dziennie)
-
skuteczność
-
dostępność
-
jest to lek, a nie suplement diety
-
małe tabletki
-
wydajność
Wady
-
długość oczekiwania na efekty
-
nie u każdego działa
SKRZYPOVITA BIOTYNA

SkrzypoVita Biotyna to doskonała kompozycja składników, które wpływają na zdrowie włosów i paznokci oraz pomagają zachować zdrowy, piękny wygląd skóry. Obecna w preparacie formuła Pro-Hair zawiera naturalne wyciągi ze skrzypu polnego i pokrzywy. Ponadto produkt wzbogacony jest w biotynę, która ma wpływ na właściwe funkcjonowanie skóry i pobudza wzrost włosów.
SkrzypoVita Biotyna stosowana jest jako uzupełnienie diety w składniki korzystnie wpływające na zdrowie włosów, skóry i paznokci. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych.
W skład produktu wchodzą substancje wypełniające takie jak sorbitole i celluloza, kwas L-askorbinowy, ekstrakt ze skrzypu polnego, siarczan cynku, a także ekstrkt z ziela pokrzywy, L-metionina, kwas pantotenowy. Substancjami przeciwzbrylającymi są między innymi sole magnezowe kwasów tłuszczowych, ryboflawina, witaminy z grupy B, D-biotyna.
Zaleca się spożycie jednej tabletki dziennie.
Zalety
-
dobrze działa
-
jest wydajna
-
wystarczy 1 tabletka dziennie
Wady
-
dużo E w składzie
-
długi czas oczekiwania na efekty
-
nie na każdego działa równie dobrze
DROŻDŻE Z BRATKIEM

Drożdże z bratkiem, dzięki swej recepturze, pozytywnie oddziałują na kondycję włosów, skóry i paznokci.
Zarówno Bratek, jak i cynk zawarty w preparacie wykazują właściwości wzmacniające włosy, skórę oraz paznokcie. Do tego cynk pozytywnie działa na układ immunologiczny i metabolizm węglowodanów, kwasów tłuszczowych i makroskładników. Zabezpiecza także składniki komórek przed stresem oksydacyjnym. Ekstrakt z drożdży Saccharomyces cerevisiae posiada działanie probiotyczne, chroniąc tym samym florę jelitową.
Drożdże z bratkiem firmy Colfarm rekomendowane są dla osób, których włosy, skóra i paznokcie wymagają wzmocnienia. Zalecana dzienna dawka to 1 tabletka dwa razy dziennie.
Zalety
-
cena
-
wydajność
-
skuteczność
Wady
-
należy długo stosować, by zauważyć efekty
-
u niektórych powodują reakcje uczuleniową
Czy biotyna rzeczywiście działa na wypadanie włosów?
Biotyna nazywana jest także witaminą B7 lub H. Ma ona wręcz spektakularne działanie na włosy, skórę i stan paznokci. Jest koenzymem kilku enzymów. Spotkać ją można zarówno w roślinach, jak i w organizmach zwierzęcych.
Potocznie nazywana jest witaminą piękna. Działa na porost włosów, wzmacnia płytkę paznokci i wspomaga skórę działając przeciw łojotokowo. Jej niedobór w organizmie powoduje wiele negatywnych skutków.
Niedobór biotyny
Niedobór biotyny może być spowodowany przez wiele czynników. Są nimi przede wszystkim nieprawidłowa dieta, przebyta ciąża, wysiłek fizyczny. Jej niski poziom może być także spowodowany długotrwałym przyjmowaniem antybiotyków, lub leków padaczkowych. Może to być także spowodowane podeszłym wiekiem i zaburzeniami w jej wchłanianiu.
Jej niedobór odbija się na stanie naszych włosów. Są one bardziej łamliwe, a duża ich ilość zaczyna wypadać. To nie są jedyne skutki niedoboru witaminy B7. Osoby z jej brakami w organizmie zauważają osłabienie organizmu, apatię lub senność. Zdarza się, że borykają się oni także z objawami depresji.
Innymi objawami niedoboru tej witaminy są przebarwienia, lub zmiany atopowe lub łojotokowe zapalenie skóry. Są to także zapalenia spojówek, bóle mięśni i uczucie drętwienia kończyn.
Osoby z obniżoną ilością biotyny mogą także mieć problemy z jelitami i podwyższony poziom cholesterolu we krwi. Ważna więc jest odpowiednia dieta i jeśli to potrzebne, suplementacja biotyny.
Gdzie znajdziesz biotynę?
Biotyna naturalnie występuje w przyrodzie. Znajduje się ona w takich produktach jak żółtko jaj, krabach, w orzechach ziemnych i włoskich. Chcąc uzyskać ją z naturalnych składników, warto jeść wątrobę, migdały lub mąkę sojową. Biotynę można znaleźć także w grzybach. Bogate w nią są także sardynki, szpinak, pomidory, mąka pełnoziarnista i marchew.
Ważne jest to, że biotyna traci swej właściwości w momencie, gdy poddamy ją obróbce termicznej. Jej wchłanianie zaburza też spożycie białko jajka kurzego spożyte na surowo. Także alkohol, czy przetworzona żywność źle działają na wchłanianie witaminy B7.
Biotyna zawarta w pożywieniu nigdy nie wchłania się do naszego organizmu w 100%. Dlaczego? Tworzy ona związki z białkami. Wiązanie biotyny z białkiem musi zostać zerwane, by mogła się ona wchłonąć. Stąd też biotyna zawarta w produktach zbożowych wchłonie się w około 40%.

naszego zestawienia Działanie biotyny na włosy
Zastanawiasz się, jak biotyna działa na włosy? Jest ona bardzo ważnym elementem w czasie metabolizmu węglowodanów i tłuszczów. Współdziała razem z insuliną. Jej zadanie polega również na wytwarzaniu hemoglobiny. Ta zaś pełni ogromną rolę w przenoszeniu tlenu do każdej komórki ludzkiego ciała.
Biotyna wraz z witaminą K uczestniczą w syntezie białka, które jest odpowiedzialne za krzepnięcie krwi – protrombiny. Utrzymuje poziom glukozy we krwi na równym poziomie. Wszystko to przez to, że glukozę zmienia w glukogen. Dlatego tak polecana jest cukrzykom.
Sama biotyna gromadzona jest w wątrobie. Dla włosów ma ona wręcz zbawienny wpływ. Obecna w naszej krwi biotyna zasila macierz włosa w biodostępną siarkę. To właśnie macierz spaja łodygę włosa na całej jej długości. Wiązania siarkowe wykorzystywane są przez masę keratynową włosa, a więc jest on wzmocniony.
Biotyna pełni także funkcje regulacyjne skóry. Także jeśli chodzi o skórę głowy. Reguluje więc metabolizm skóry głowy, a tym samym pozytywnie wpływa na korzenie i wzrost łodygi włosa. Prościej mówiąc, włosy rosną szybciej i są przy tym mocniejsze.
Działanie biotyny na skórę
Witamina H jest bardzo ważną witaminą związaną z naszą skórą. Zapewnia ona bowiem prawidłowe funkcjonowanie Twojej skóry. Tak samo jak w przypadku włosów, biotyna dostarcza naszej skórze siarkę i chroni naszą cerę. Ponadto uczestniczy w syntezie zarówno cukrów, białek jak i kwasów tłuszczowych.
Jest substancją zalecaną w leczeniu trądziku młodzieńczego. Zapobiega ona bowiem łojotokowi i wzmożonej aktywności gruczołów łojowych.
Skutkiem niedoboru biotyny może być atopowe zapalenie skóry, lub łuszczycowe zmiany na skórze. Należy dbać o jej odpowiedni poziom, by zapobiec także przebarwieniom skóry i zmianom zapalnym.
Działanie biotyny na paznokcie
Biotyna wspomaga odpowiednie funkcjonowanie zarówno skóry, jak i jej wytworów – włosów i paznokci. Jak jednak działa na Twoje paznokcie? Warto podkreślić tutaj, że o ile biotyna jest bardzo istotna, by nasze paznokcie się nie łamały i nie rozdwajały, o tyle nie jest to jedyna witamina, która jest naszym paznokciom niezbędna.
Często niedobór biotyny w naszym organizmie idzie w parze z innymi niedoborami. Paznokciom prócz witaminy H potrzebne są cynk i wapń. Warto więc zwrócić uwagę, wybierając witaminy, by ich skład był rozszerzony.
Podsumowanie naszego zestawienia najlepszych witamin w 2023
Jak zawsze, należy pamiętać o tym, że najlepszym sposobem na osiągnięcie zdrowego, pięknego wyglądu, jest odpowiedni styl życia i urozmaicona dieta. Jeśli jednak podejrzewamy u siebie niedobór biotyny, wybierzmy odpowiedni dla siebie produkt. Zdarza się, że kobiety nie chwalą sobie produktów zawierających dużą dawkę biotyny. Spowodowane jest to prawdopodobnie tym, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nie tylko niedobory biotyny mogą stać u podnóża naszych problemów. A Wy? Stosowałyście biotynę? Może chcecie spróbować? Jakie były Wasze wrażenia po kuracji biotyną? Koniecznie pochwalcie się nam!
Submit your review | |
Ja bardzo sobie chwale te tabletki Biotebal, po 2 miesięcznej kuracji moje rzęsy oszalały 😀 są długie i zakręcone 😀 paznokcie tez wyraźnie się wzmocniły, co do włosów…nie wiem, ale zawsze miałam z nimi problem bo mam z natury cienkie :/ No ale czas pokaże co dalej, póki ci jestem zadowolona.
Jak wiadomo każda kobieta dba o swoje włosy skórę paznokcie to przecież nasza wizytówka. Dlatego właśnie warto używać witamin a tak naprawdę jest dużo kobiet, które nie dbają o to. myślę właśnie, że takie artykuły jak ten są bardzo pomocne można uzyskać sporo ciekawych informacji i wskazówek, dzięki którym łatwiej jest dokonać wyboru.