Witamy na naszej stronie gdzie zaprezentujemy dzisiaj ranking szczoteczek sonicznych. Ranking ten to specjalnie przygotowane zestawienie najlepszych szczoteczek sonicznych dostępnych na europejskim rynku. Znajdziesz tutaj aż 7 pozycji, każda wyróżnia się przede wszystkim ceną, wyglądem oraz funkcjonalnością i wydajnością.

Warto przejrzeć wszystkie propozycje i dobrać taką, która będzie nam odpowiadać każdym względem. Wszystkie szczoteczki posiadają szczegółowy opis funkcji oraz parametrów technicznych wraz z uwzględnieniem zalet oraz wad produktu.

Wszystkie modele, które znajdziesz w rankingu szczoteczek sonicznych z 2023 roku są uporządkowane chronologicznie od najlepszego, czyli zwycięzcy do dobrych szczoteczek. Nie zwlekajmy dłużej i zapoznajmy Cię z naszym zwycięzca i pozostałymi urządzeniami.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Philips Sonicare CleanCare

9.9

Średni

Seysso Basic

9.8

Drogi

Smilesonic PerfectClean

9.8

Średni

Philips Sonicare EasyClean

9.5

Średni

Tessa Sonic Pro

9.2

Tani

SarmoCare S200

9.2

Tani

Xiaomi Oclean One

9.2

Drogi

Najlepszą szczoteczką do mycia zębów jest szczoteczka soniczna Sonicare Clean Care marki Philips. Jest to zdecydowany faworyt, rekomendowany przez dentystów na całym świecie. Zaskoczeniem nie będzie więc informacja, że bezapelacyjnie wygrywa on ranking szczoteczek sonicznych.

By poznać wszystkie wady i zalety produktu wystarczy odwiedzić stronę szczoteczka soniczna Philips opinie. Ogromnym atutem jest żywotność akumulatora, która umożliwia pracę szczoteczki przez 10 dni standardowego użytkowania bez konieczności jej ładowania.

Dzięki technologii SmarTimer urządzenie kończy pracę automatycznie, gdy minie 120 sekund od rozpoczęcia mycia zębów. Co więcej mechanizm zegara okresowego Quadpacer odmierza w ciągu tych 120 sekund cztery 30 sekundowe etapy mycia poszczególnych partii jamy ustnej.

Sonicare Clean Care posiada także technologię ultradzwiekową oraz mikrodrobinki w włóknach, które sprawiają, że zęby stają się jeszcze bielsze niż dotąd. Do zestawu dołączone jest aż 8 końcówek wymiennych. 4 sztuki końcówek Diamond Clean oraz 4 sztuki końcówek ProResults.

Właśnie to wszystko sprawiło, że produkt ten jest numerem jeden w dziedzinie najlepsza szczoteczka soniczna ranking.

R

Zalety

 • łatwość użytkowania
 • łatwość czyszczenia
 • 8 końcówek w zestawie
 • funkcja timera
 • skuteczność w czyszczeniu zębów
 • stosunek ceny do jakości
Q

Wady

 • głośność pracy

Numerem 2 jest Seysso Basic

 

szczoteczki soniczne ranking

Szczoteczka soniczna SEYSSO BASIC to świetna propozycja nie tylko dla dorosłych, ale także dzieci. By szczegółowo zapoznać się z plusami i minusami tego produktu należy sprawdzić stronę szczoteczki soniczne opinie.

Przechodząc do samego produktuna starcie do wyboru mamy aż 3 opcje pracy szczoteczki. Tryb pierwszy, czyli Clean, który wytwarza do 80 drgań w przeciągu minuty i idealny jest do urzytku codziennego.

Kolejną opcją jest Soft, w którym to liczba drgań w przeliczeniu na 60 sekund wynosi niewiarygodnie dużo, bo aż 62 000, co sprawia, że jest on idealny zarówno dla dzieci jaki i dla osób starszych oraz borykających się z paradontozą.

Opcja numer trzy, czyli Massage, to nic innego jak funkcja przyjemnego masażu wnętrza jamy ustnej. Atutem jest 30 sekundowy zegar, który pozwala na dokładne umycie wszystkich zakątków jamy ustnej.

Dzięki technologii Dynamic Cleaning proces mycia zębów będzie jeszcze sprawniejszy i bardziej komfortowy. A akumulator litowo-jonowy pozwoli na standardowe użytkowanie szczoteczki aż do 6 tygodni, bez konieczności jej ładowania.

R

Zalety

 • ciekawy design
 • nawet 82 000 drgań na minutę
 • łatwość obsługi
 • wydajność
 • żywotność akumulatora
Q

Wady

 • brak ogumowania na rączce
 • trudność czyszczenia

Miejsce 3 należy do Smilesonic PerfectClean

 

ranking szczoteczek sonicznych

Smilesonic PerfectClean to szczoteczka soniczna z wyższej półki cenowej. Jeżeli wpiszemy w wyszukiwarce szczoteczka soniczna ranking znajdziemy ją na bardzo wysokiej pozycji, jak nie nawet w pierwszej trójce.

Do wyboru mamy aż pięć różnorodnych trybów mycia jamy ustnej. Funkcja Clean zapewnia uniwersalne, 2 minutowe mycie zębów. Opcja Sensitive odpowiednia będzie do utrzymania higieny jamy ustnej dla osób z wrażliwymi zębami i dziąsłami.

Tryb Massage oferuje standardowe szczotkowanie i dodatkowo funkcje masażu. Opcja White zapewnia nieskazitelnie biały uśmiech. I w końcu ostatni, bardzo innowacyjny tryb polish, który delikatnie poleruje zęby, by były jeszcze bardziej lśniące.

Urządzenie wyposażone jest w specjalny zegar, który możemy sami zaprogramować według własnych preferencji, lub zaleceń stomatologa. Po upływie tego czasu urządzenie automatycznie się wyłącza.

Co więcej, co pół minuty włącza się specjalny timer, który wyznacza zakończenie mycia danej części zębów. Sprzęt wyposażony jest w akumulator o pojemności 800 mAh, który zapewnia standardowe użytkowanie szczoteczki przez około miesiąc bez jej ładowania.

R

Zalety

 • 5 trybów mycia zębów
 • 3 tygodnie bez ładowania baterii
 • funkcja timera
 • w zestawie eleganckie etui podróżne
 • wodoszczelność IPX7
Q

Wady

 • zaledwie 2 końcówki w zestawie
 • wysoka cena

Czwarte miejsce to Philips Sonicare Easy Clean

 

szczoteczka soniczna ranking

Sonicare Easy Clean HX 6511 to najnowszy model szczoteczki sonicznej do mycia jamy ustnej wyprodukowany przez firmę Philips. Urządzenie czyści zęby o wiele dokładniej niż zwykła szczoteczka.

Produkt wyposażony został w technologię ultradźwiękową, co pozwala cieszyć się z jeszcze bardziej promiennego uśmiechu i zdrowych zębów. Ponadto szczoteczka zaprogramowana jest tak, by automatycznie zakończyć pracę, po upływie 2 minut, czyli optymalnego czasu sugerowanego mycia jamy ustnej przez dentystów.

Co więcej dzięki technologii Quadpacer, co pół minuty wydawany jest sygnał dźwiękowy, który informuję nas, ze powinniśmy przystąpić do mycia kolejnego etapu zębów. Producent zapewnia, ze szczoteczka wystarczy aż na 40 użyć, czyli na 20 dni, bez konieczności podłączania do zasilania. Atutem urządzenia są niezaprzeczalnie specjalne włókna, które mają właściwości wybielające.

Efekt bielszych zębów gwarantowany już po pierwszym szczotkowaniu. W zestawie otrzymujemy 4 końcówki ProResults, których wymiana sugerowana jest co około kwartał, lub szybciej, w zależności od stanu włókien czyszczących. Jest to jak dotąd najlepszy produkt marki Philips w kategorii szczoteczek sonicznych.

R

Zalety

 • funkcja timera
 • wygodna rączka zapewniająca pewny chwyt
 • łatwość wymiany końcówek
 • głośność pracy
Q

Wady

 • drogie końcówki

Na miejscu 5 proponujemy Tessa Sonic Pro

szczoteczki soniczne opinie

Szczoteczka soniczna Sonic Pro wyprodukowany przez firmę Teesa to jeden z lepszych sprzętów do mycia zębów w niskiej, bardzo przystępnej cenie. Sprzęt posiada aż pięć trybów mycia jamy ustnej: czyszczenie, wybielanie, polerowanie, masaż i niezwykle delikatną funkcję szczotkowania dla osób z wrażliwymi zębami.

Szczoteczka ma opcje regulacji natężenia ruchów od 31 000 do 48 000, dzięki czemu każdy z nas może wybrać opcję odpowiednią dla siebie. Urządzenie ma wbudowany akumulator o mocy 700mAh. Szczoteczka soniczna Teesa Sonic Pro zaprogramowana została tak, że czas mycia zębów wynosi każdorazowo 120 sekund oraz dodatkowo co 30 sekund informowani jesteśmy o zakończeniu mycia danej fazy jamy ustnej.

Atutem jest także wskaźnik poziomu dźwięku, który nie przekracza 65dB oraz wskaźnik poziomu naładowania. Szczoteczki używać można przez 1,5 miesiąca bez konieczności jej ładowania, przy standardowym 2 minutowym myciu dwa razy dziennie. Do zestawu dołączone są dwie wymienne szczoteczki o niezwykle gęsto rozmieszczonych włóknach oraz ładowarka indukcyjna.

R

Zalety

 • niska cena
 • 5 trybów szczotkowania
 • wydajny akumulator
 • łatwość czyszczenia
 • tanie końcówki
Q

Wady

 • wygląd
 • dostępność

Przedostatnie miejsce w rankingu szczoteczek sonicznych to Sarmocare

najlepsza szczoteczka soniczna ranking

Szczoteczka soniczna SarmoCare S200 jest kolejnym godnym polecenia urządzeniem do mycia jamy ustnej w bardzo przystępnej cenie. Produkt ten niezwykle ułatwia mycie zębów i jest w 100% wodoodporny.

Jak w przypadku wszystkich lepszych szczoteczek automatycznych, tak i tutaj do wyboru mamy 3 tryby szczotkowania zębów. Pierwszy, czyli Clean to standardowe czyszczenie zębów. KolejnyMassage oczyszcza nasze zęby masując przy tym jednocześnie dziąsła. Ostatni trybWhite odpowiada za utrzymanie śnieżno-białego uśmiechu.

Szczoteczka posiada wbudowany timer, dzięki czemu wyłącza się sama po 2 minutach od rozpoczęcia szczotkowania, dodatkowo co 30 sekund jesteśmy informowani przy pomocy przerwania cyklu drgań o przejściu do mycia następnej strefy jamy ustnej. Urządzenie wyposażone jest w wbudowany akumulator: LI-ION 3,7 V 800 mAh.

Ponadto sprzęt wytrzymuje aż do miesiąca codziennej pracy bez konieczności ładowania. W zestawie dostajemy także 2 sztuki wymiennych główek do szczoteczki, kartę gwarancyjną na okres 2 lat oraz standardowo dołączaną do wszystkich sprzętów instrukcję obsługi.

R

Zalety

 • 5 trybów mycia
 • wydajny akumulator
 • krótkie ładowanie
 • etui podróżne
 • wodoodporność
Q

Wady

 • tylko dwie końcówki w zestawie.

Ostatnie miejsce zajmuje szczoteczka soniczna Xiaomi Oclean One

szczoteczki soniczne opinie

Szczoteczka soniczna Xiaomi Oclean One to najlepsza szczoteczka soniczna spośród wszystkich wyprodukowanych przez firmę Xiaomi. Urządzenie jest dostępne w sprzedaży w trzech kolorach: białym, różowym oraz czarnym.

Sprzęt generuje aż do 42 000 drgań w przeliczeniu na minutę, a wszystko to dzięki wbudowanemu silnikowi magnetycznej lewitacji BLDC. Szczoteczka ma aż 12 trybów czyszczenia, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście producent nie zapomniał o trybie White i opcji delikatnego mycia specjalnie dla osób z wrażliwymi dziąsłami.

Co więcej główka szczoteczki wykonana została z włókien antybakteryjnych DuPont. Producent daje możliwość wymiany główki i sugeruje, że powinno się to odbywać co około 3 miesiące. Sprzęt jest całkowicie wodoodporny, więc bez problemu można go myć pod wodą.

Szczoteczka ma też niezwykle pojemną baterię2600 mAh, umożliwia to pracę urządzenia przez okres około 2 miesięcy, bez konieczności podłączania do ładowarki. Dodatkowo szczoteczka mierzy czas mycia jamy ustnej i zapisuje przyzwyczajenia związane ze szczotkowaniem zębów.

R

Zalety

 • wydajny akumulator
 • skuteczność
 • czyszczenia
 • ciekawy wygląd
 • stosunek ceny do jakości
 • wygląd
Q

Wady

 • dostępność w Polsce.

Czym jest szczoteczka soniczna i jakie ma zastosowanie?

Szczoteczka soniczna przypomina w swojej konstrukcji szczoteczkę elektryczną. Podstawowa różnica na pierwszy rzut oka, jaką widać w przypadku tych szczoteczek to wygląd głowicy. Szczoteczka soniczna posiada inny kształt, przybliżony do zwykłych szczoteczek.

Kształt ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze docieranie w trudno dostępne miejsca. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwala na lepsze wymiatanie, co przekłada się na zdrowy, piękniejszy uśmiech.

Ruchy wymiatające są rekomendowane przez specjalistów oraz dentystów na całym świecie. Szczoteczka soniczna wykonuje takie ruchy, co jest gwarancją skuteczności w walce z próchnicą i przebarwieniami czy chorobami dziąseł.

Szczoteczka soniczna może wykonać nawet 100 000 ruchów wymiatających na minutę co pozwoli usunąć więcej płytki nazębnej niż w przypadku szczoteczki manualnej czy elektrycznej. Jest to definitywnie urządzenie, które zrewolucjonizowało skuteczność mycia zębów i pozwala cieszyć się jeszcze dłużej pięknym uśmiechem i świeżym oddechem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczek sonicznych?

Podczas zakupu szczoteczki zwróć uwagę na cenę, która może znacząco się różnić w poszczególnych sklepach. Kolejno kieruj się producentem i reputacją, jaka posiadają w ostatnich latach. Pozwoli to dokonać jeszcze pewniejszego zakupu, który będzie służyć przez długie lata.

Szczoteczki soniczne mogą posiadać dodatkowe funkcje takie jak timer czy diody led oraz różne tryby pracy, takie jak delikatne masowanie dziąseł czy wybielanie zębów. Gwarancja, jej długość oraz rodzaj to kolejne bardzo istotne aspekty.

Koniecznie sprawdźmy co oferuje nam producent bądź sprzedający w kwestii gwarancji. Wykonanie, jakość użytych materiałów oraz waga produktu czy wyprofilowana rączka to mało istotne elementy, których jednak nie należy bagatelizować.

Wyprofilowana rączka może zapewnić pewny chwyt, przez co zminimalizujemy ryzyko upuszczenia szczoteczki co z kolei wyeliminuje możliwość uszkodzenia sprzętu. Sprawdźmy także jak prezentuje się zestaw, który kupujemy. Ile wymiennych końcówek wchodzi w jego skład, czy posiada etui oraz inne gadżety.

szczoteczka soniczna opinie

Szczoteczka soniczna a leczenie ortodontyczne?

Aparat ortodontyczny to coraz popularniejszy wybór dla osób, które pragną poprawić swój uśmiech. Leczenie aparatem jest przeważnie długie a pacjent czuje dyskomfort po każdym posiłku, gdy resztki jedzenia trafiają miedzy druty czy zęby.

Podczas noszenia aparatu bardzo ciężko jest czyścić skutecznie zęby. Musimy jednak zadbać o to by podczas leczenia wytworzyło się jak najmniej płytki nazębnej czy próchnicy.

Z pomocą może przyjść szczoteczka soniczna, która jak najbardziej może być stosowana podczas leczenia ortodontycznego. Szczoteczka taka z łatwością przedostanie się w różne zakamarki aparatu i zębów by skutecznie wymieść resztki pokarmu.

Pamiętajmy by zacząć szczotkowanie z mniejszą mocą by nasze dziąsła mogły przyzwyczaić się do szczotkowania. Warto zaopatrzyć się w szczoteczkę z irygatorem, który jeszcze lepiej oczyści wszystkie zakamarki, których w przypadku aparatu jest wiele.

Jak wybrać szczoteczkę soniczna?

Osoba zdecydowana na zakup szczoteczki sonicznej powinna dokładnie wiedzieć, jakie parametry są istotne w przypadku tego urządzenia. Na początku warto się zastanowić czy chcemy zakupić szczoteczkę z irygatorem.

Na rynku obecnie jest wiele modeli, które posiadają w zestawie irygator pozwalający z jeszcze większa precyzja czyścic przestrzeń międzyzębową. Bardzo ważny parametr determinujący skuteczność szczoteczki to szybkość szczotkowania.

Szczoteczki soniczne gwarantują z reguły prędkość ok 30 000 ruchów na minutę. Droższe szczoteczki pozwalają czyścić zęby z prędkością nawet 60 000 ruchów na minutę. Tak mocne urządzenie z pewnością poradzi sobie z usuwaniem przebarwień, zanieczyszczeń i utrzyma nasze dziąsła w świetnej kondycji.

Tryby pracy czyli kolejny parametr, którym nie musi interesować się każdy. Szczoteczki soniczne nie tylko świetnie sobie radzą z usuwaniem resztek pokarmu i zanieczyszczeń ale także wybielają zęby. Do tego warto zaopatrzyć się w szczoteczkę z trybem wybielania. Regularne szczotkowanie tym trybem zagwarantuje już po kilku tygodniach pierwsze efekty.

szczoteczki soniczne ranking

Szczoteczka soniczna dla dziecka?

Czy szczoteczka soniczna to dobry wybór dla naszego dziecka? Specjaliści odpowiadają jednogłośnie, że tak. Warto jednak zastanowić się, jakie parametry będą najważniejsze w przypadku takiej szczoteczki i jaki model wybrać.

Niektórzy producenci (np. Philips) tworzą szczoteczki soniczne dedykowane dla młodszych użytkowników by od najmłodszych lat dbać o zdrowy, piękny uśmiech. Dzieci narażone są jeszcze bardziej na uszkodzenia dziąseł oraz zębów, dlatego warto zaopatrzyć je w skuteczne urządzenie do czyszczenia jamy ustnej.

Co charakteryzuje szczoteczkę soniczna dla dziecka? Przede wszystkim mniejsze rozmiary, mniejsza waga oraz widocznie mniejsza głowica. Dodatkowo urządzenie oferuje mniejsza prędkość i moc przez co są delikatniejsze i bezpieczne dla naszego dziecka. Szczoteczki soniczne dla dzieci mają też przyjazny dziecku wygląd oraz timer, który pozwala na kontrolowanie długości mycia zębów.

Gwarancja

Gwarancja to często pomijany aspekt, gdy planujemy nasze zakupy. Jest to błąd, gwarancja to coś co pozwoli nam się cieszyć jeszcze dłużej sprawnym urządzeniem. Szczoteczki soniczne posiadają gwarancje od 12 miesięcy do nawet 36 w przypadku niektórych producentów.

Im dłuższa gwarancja tym mniejsze prawdopodobieństwo, że sprzęt się uszkodzi. Jest to poparte badaniami rynkowymi a sytuacja wynika z pewności producenta nad żywotnością i skutecznością swojego produktu.

W przypadku gwarancji warto sprawdzić nie tylko jej długość, ale także charakter. Wyróżniamy bowiem standardową gwarancję, która zmusza konsumenta do zwracania produktu w określone miejsce samodzielnie bądź za pomocą kuriera na swój koszt.

Jest także gwarancja door to door, która powinna być standardem w dzisiejszych czasach. Gwarancja ta oznacza, że konsument ma prawo do kontaktu z producentem by ten wyznaczył termin odbioru uszkodzonego urządzenia przez kuriera, za którego nie płacimy. Taka forma gwarancji nie tylko pozwala nam zaoszczędzić czas, ale także pieniądze i nerwy.

Cena

Cena to bardzo istotny aspekt, który determinuje chęć zakupu danej szczoteczki sonicznej. Ceny szczoteczek są uzależnione od parametrów jakie posiadają oraz funkcji i wydajności. W naszym rankingu zaprezentowaliśmy szczoteczki z różnych półek cenowych dzięki czemu każda osoba dbająca o swój uśmiech znajdzie coś dla siebie.

Jeżeli jednak chcesz używać droższej szczoteczki sonicznej to pomożemy Ci zaoszczędzić na tym zakupie. Masz kilka opcji do wyboru, pierwszą będzie korzystanie z zakupu na raty 0%. Realna stopa procentowa wynosi 0%, przez co całkowity koszt zakupu rozłożony jest na wiele miesięcy czy nawet lat.

Mniejsze koszty sprawia, że nawet nie odczujesz tego zakupu. Kolejnym dobrym sposobem jest korzystanie z rabatów i wyprzedaży w chwili wypuszczenia na rynek nowego modelu. Rabaty takie sięgać mogą nawet 50%, co stanowi świetną okazję do zakupu najlepszej szczoteczki sonicznej. Warto obserwować w tym celu strony, gdzie umieszczane są promocje oraz porównywarki cen.

Podsumowanie rankingu najlepszych szczoteczek sonicznych dostępnych w 2023 roku

Podsumujmy ranking szczoteczek sonicznych – przedstawiliśmy aż 7 pozycji, które wyróżniają się na tle innych szczoteczek w 2023. Wszystkie modele zaprezentowane w rankingu pochodzą z różnych półek cenowych oraz posiadają różne funkcje, które szczegółowo opisaliśmy.

Dodatkowo każda pozycja w rankingu posiada sekcję gdzie wskazane są zalety i wady modelu. Pamiętaj, że ranking został oparty na najczęściej kupowanych szczoteczkach, które charakteryzują się ogromnym udziałem % pozytywnych opinii.

Korzystając z naszego rankingu warto przede wszystkim zwrócić uwagę na naszego zwycięzcę, czyli Philips Sonicare Clean Care. Jest to model, który znacząco wyróżnia się na tle konkurencyjnych szczoteczek sonicznych. Dodatkowo przeprowadzana została ankieta wśród dentystów specjalistów i tak powstał ranking szczoteczek sonicznych na rok 2018.

Mamy nadzieję, że rady które przygotowaliśmy wpłyną na to jaką szczoteczkę wybierzesz. Nie zapomnij podzielić się z nami swoja decyzją byśmy mogli przeprowadzać jeszcze skuteczniejsze analizy na podstawie opinii.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Szczoteczki soniczne
Average rating:  
 0 reviews