W dzisiejszym artykule przedstawiamy najnowszy ranking szczoteczek elektrycznych. Ranking, który publikujemy zawiera aż 6 urządzeń, a każde z nich wyróżnia się innymi specyfikacjami oraz półką cenową.

Prócz bardzo szczegółowego opisu zapoznasz się z zaletami oraz wadami poszczególnych modeli. Dodatkowo dowiesz się czy szczoteczki elektryczne mogą być stosowane u dzieci, jak dobra

idealne włosie dla naszych dziąseł i zębów oraz jak zaoszczędzić na zakupie szczoteczki. Nie przedłużając dłużej zapoznaj się ze zwycięzcą naszego rankingu Oral B 3D White oraz pozostałymi propozycjami.

Najlepsza szczoteczka do zębów to Oral-B Vitality 3D White D12.513. Jest to typ szczotki obrotowej. Główka wykonuje aż do 7600 ruchów oscylacyjnorotacyjnych w przeliczeniu na minutę, co pozwala na jeszcze szybsze i dokładniejsze oczyszczenie szkliwa i usunięcie płytki nazębnej.

Sprzęt wyposażony został w specjalny zegar, który odmierza 2 minuty od czasu rozpoczęcia procesu czyszczenia. Po upływie tego czasu nadaje sygnał przerywanego drgania, dzięki czemu wiemy, że upłynął już czas optymalnego mycia zębów.

Co do samego procesu ładowania sprzętu posiada on akumulator wbudowany w uchwyt. W pełni naładowany sprzęt będzie służył przez okres około tygodnia przy standardowy użytkowaniu2 razy w ciągu dnia przez 120 sekund.

W zestawie dostajemy też dodatkową końcówkę Oral-B 3D White, która zapewni Ci śnieżno-biały uśmiech. W pakiecie otrzymujemy również ładowarkę. Główkę szczoteczki należy wymieniać co około 3 miesiące lub wcześniej jeżeli zauważymy że włókna są już zużyte.

By poznać więcej szczegółów na temat produktu zapraszamy do zapoznania się z opiniami szczoteczki elektrycznej.

R

Zalety

 • atrakcyjna cena
 • łatwość obsługi
 • skuteczne czyszczenie zębów
 • szybkość ładowania
 • łatwość czyszczenia
Q

Wady

 • cena końcówek wymiennych
 • wytrzymałość baterii

Na miejscu 2 jest Oral B Pro 750

 

szczoteczki elektryczne ranking

OralB PRO 750 to również dobra szczoteczka elektryczna do mycia zębów. W rankingu klasyfikowana jest jako druga najlepsza szczoteczka elektryczna.

Głowica wykonuje aż do 8800 obrotów oscylacyjno-rotacyjnych w przeliczeniu na minutę oraz 20 000 pulsacji w przeliczeniu na minutę. Usuwa dwukrotnie większą ilość płytki nazębnej oraz wszelkich zanieczyszczeń niż zwykł, manualna szczotka.

Sprzęt z wbudowanym zegarem, który informuje nas gdy upłynie zalecany przez stomatologów czas mycia zębów (120 sekund). Dodatkowo timer wywołuję co pół minuty silne wibracje, informując tym samym o zakończeniu mycia danej partii zębów.

Produkt zawiera też system kontroli siły nacisku. Przy standardowym 2 dziennym użytkowaniu szczotka pracuje przez okres około tygodnia bez konieczności podłączania do ładowarki.

Dodatkowo do zestawu dołączona jest głowica 3D White, która używana systematycznie pozwoli osiągnąć efekt idealnie białego uśmiechu, bez konieczności poddawania się kosztownym i mało skutecznym zabiegom wybielania zębów.

Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. W pakiecie otrzymamy także ładowarkę oraz praktyczne etui podróżne.

R

Zalety

 • timer
 • czujnik nacisku
 • skutecznie czysci jame ustną
 • ilośc obrotów
 • wskaźnik naładowania baterii
Q

Wady

 • mała pojemność baterii
 • cena

Miejsce 3 należy do szczoteczki Philips sonicare clean care

 

ranking szczoteczek elektrycznych

Szczoteczka soniczna Clean Care HX 3212/03 marki Philips to sprzęt w bardzo korzystnej cenie, często polecany przez stomatologów. Usuwa 3 krotnie więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna. Model posiada tylko jeden tryb pracy, więc jest bardzo prosty w codziennej obsłudze.

Główka szczotki wykonuje około 31 000 obrotów w przeliczeniu na minutę. Posiada funkcję EasyStart oraz wzmacnia dziąsła i nie niszczy struktury szkliwa zębów. Dodatkowym atutem jest timer, który odmierza 120 sekund od czasu rozpoczęcia szczotkowania zębów i po upływie tego czasu wibracje są 2 krotnie przerywane.

Co więcej, co 30 sekund sprzęt wydawanymi sygnałami sugeruje, że powinniśmy przystąpić do oczyszczania kolejnej części zębów. W ten sposób mamy gwarancję, że nasza jama ustna została oczyszczona prawidłowo wedle zaleceń dentystów.

Sprzęt w pełni naładowany działa przez około 10 dni, bez konieczności ponownego podpinania do ładowarki. Typ ładowania: akumulatorowo-sieciowe. W zestawie otrzymujemy tez ładowarkę, końcówkę ProResults Standard oraz specjalnie dopasowany do niej szczelny kapturek. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

R

Zalety

 • głośność pracy
 • łatwość czyszczenia
 • wygoda użytkowania
 • sygnalizator dźwiękowy
Q

Wady

 • cena
 • dostępność

Numerem 4 jest szczoteczka soniczna do zębów Remington SFT150

 

najlepsza szczoteczka elektryczna

Kolejnym dobrym produktem do czyszczenia jamy ustnej jest szczoteczka soniczna SFT150 marki Remington. Szczotka generuje aż 31 000 obrotów w przeliczeniu na minutę, poprzez co proces czyszczenia jest niezwykle szybki i bardziej efektywny.

Rezultat w postaci o wiele bielszych zębów widoczny jest już po pierwszym myciu. Do wyboru mamy aż 3 tryby mycia zębów.

Pierwszy to tryb masażu, który idealny będzie dla pobudzenia dziąseł. Kolejno funkcja wrażliwa, która odpowiednia będzie dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Delikatnie a zarazem niemniej skutecznie niż pozostałe tryby oczyści naszą jamę ustną.

Tryb trzeci dogłębnie oczyści nasze zęby z płytki nazębnej, bez naruszenia szkliwa. Produkt posiada timer, który odmierza 2 minuty od czasu rozpoczęcia szczotkowania oraz co 30 sekund sygnałem dźwiękowym informuje o zakończeniu myca danej fazy jamy ustnej.

Szczoteczki można używać aż przez 2 tygodnie (dwa razy dziennie) bez konieczności ładowania. W zestawie otrzymujemy aż 3 końcówki z różnego koloru pierścieniami, ładowarkę i etui podróżne. Gwarancja od producenta to 2 lata.

R

Zalety

 • łatwość użytkowania
 • łatwość czyszczenia
 • timer
 • pojemna bateria
 • głośność pracy
Q

Wady

 • cena
 • dostępność rynkowa

Przedostatnie miejsce należy do szczoteczki AEG

szczoteczki elektryczne opinie

AEG EZS 5664 to soniczna szczoteczka do mycia zębów w bardzo niskiej cenie. Produkt wykonuje aż 30 000 ruchów w przeliczeniu na minutę. Sprzęt posiada wodoodporną obudowę IPX7. Atutem są też włókna Tynex DUPont, które oczyszczają żeby oraz dziąsła przy jednoczesnym zachowaniu dużej delikatności.

Do dyspozycji mamy również wyłącznik Soft-touch. Szczoteczka posiada indukcyjne ładowanie akumulatora wbudowanego w różdżkę oraz lampkę, która sygnalizuje, kiedy sprzęt jest w pełni naładowany.

Posiada 3 tryby czyszczenia jamy ustnej. Pierwszy z nich to masaż, stworzony specjalnie z myślą o wrażliwych dziąsłach. Kolejnym jest docelowy program dla zębów wrażliwych, który zapewnia delikatne a zarazem skuteczne ich oczyszczenie.

I finalnie tryb zębów czystych oferujący bardzo szybki proces szczotkowania z zachwycającymi rezultatami. Po rozpoczęciu szczotkowania wbudowany timer odmierza optymalny czas mycia zębów, który wynosi 120 sekund.

Do szczotki dołączone są 2 dodatkowe końcówki. Wymiana głowicy sugerowana jest gdy zauważymy zużycie włókien. Okres gwarancji od producenta wynosi standardowo 24 miesiące.

R

Zalety

 • stosunek ceny do jakości
 • 3 tryby czyszczenia
 • wytrzymała bateria
 • poręczny
Q

Wady

 • automatyczne wyłączanie po 2 minutach
 • jakość wykonania

Na ostatnim miejscu proponujemy szczoteczkę elektryczną Oral B Genius

najlepsza szczoteczka do zębów

Szczoteczka elektryczna OralB Genius 9000 White jest produktem wysoko usytuowanym w szczoteczki elektryczne ranking. Głowica wykonuje 8800 obrotów oscylacyjno-rotacyjnych w przeliczeniu na minutę i 40 000 ruchów pulsacyjnych w przeliczeniu na minutę.

Sprzęt posiada baterię jonowo-litową, która w pełni naładowana wystarcza na okres około 14 dniu użytkowania bez konieczności ponownego podłączania pod ładowarkę. Ponadto szczotka poprzez funkcję Bluetooth łączy się z aplikacją na telefonieOralB App 4.1, co umożliwia jeszcze większą precyzję czyszczenia oraz wyklucza opcje pominięcia w czasie szczotkowania jakiejkolwiek partii zębów.

Sprzęt zaopatrzony został w timer, który odmierza zalecany przez stomatologów czas szczotkowania wynoszący 2 minuty oraz co 30 sekund nadaje sygnały przy pomocy wibracji, informując że pora przejść do mycia kolejnego etapu jamy ustnej.

Szczoteczka posiada także czujnik siły nacisku, aż 6 trybów czyszczenia oraz wskaźnik poziomu naładowania baterii. Do zestawu producent dołącza 2 sztuki końcówek wymiennych wraz z pojemnikiem, etui oraz uchwyt na telefon.

R

Zalety

 • 2 dodatkowe końcówki
 • bogaty zestaw dodatków
 • czujnik siły nacisku
 • 40 000 ruchów pulsacyjnych na minutę
Q

Wady

 • wysoka cena
 • dostępność modelu

Jak wybrać najlepsza szczoteczkę elektryczną do zębów?

Prawidłowy wybór szczoteczki do zębów jest kluczowy do zachowania wysokiego poziomu higieny jamy ustnej.

Najistotniejszym czynnikiem jest sam rozmiar produktu. Dla dzieci odpowiednia będzie szczotka o wielkości główki od 7.5 do 15mm, dla dorosłych natomiast wybór jest dużo szerszy, a wielkość główki dochodzi nawet do 30mm.

Co do szerokości dla dorosłych zależne jest to od indywidualnych upodobań, w przypadku dzieci szerokość nie powinna przekraczać 10mm, a długość różdżki 13mm. Kolejnym aspektem jest struktura włókien włosia, która powinna być dobrana pod rodzaj zębów oraz dziąseł.

Co do obrotów oscylacyjno-rotacyjnych oraz pulsacyjnych, to im ich ilość jest większa w przeliczeniu na minutę tym lepszy jest sprzęt oraz proces mycia zębów jest jeszcze dokładniejszy. To samo tyczy się baterii, im dłuższy czas użytkowania bez konieczności podłączenia do ładowarki, tym produkt jest bardziej praktyczny.

Istotne są też funkcje dodatkowe: wbudowany timer, możliwość regulacji prędkości, wskaźnik poziomu baterii czy miernik siły nacisku. Warto też porównać oferowane przez różnych producentów dodatki dołączane do szczoteczki.

Włosie i dodatki do szczoteczek

W przypadku szczoteczek elektrycznych, warto zastanowić się nad twardością włosia. Osoby z nadwrażliwością czy problemami z dziąsłami powinny celować w delikatne włosie, które sprawi, że mycie zębów będzie przyjemniejsze.

Twarde włosie skierowane jest dla osób ze zdrowymi dziąsłami i zębami. Włosie twarde z łatwością radzi sobie z usuwaniem kamienia nazębnego. Ostatnim rodzajem jest włosie o średniej twardości, jest to rozwiązanie idealne dla większości użytkowników i stanowi idealny kompromis dla wcześniejszych możliwości.

Bez wątpienia należy się zastanowić nad idealnym włosiem dla naszych dziąseł i zębów. Pamiętajmy także o cenie końcówek, dla niektórych szczoteczek cena końcówek może wynosić nawet 1/4 ceny nowej szczoteczki. Przy zakupie szczoteczki koniecznie upewnij się jak prezentują się ceny końcówek wymiennych.

Szczoteczka elektryczna a manualna

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy warto kupić szczoteczkę elektryczną czy pozostać przy zwyklej szczoteczce manualnej. Specjaliści, dentyści oraz osoby z pięknym uśmiechem głosują jednogłośnie za szczoteczką elektryczną.

Skąd się biorą takie wyniki? Wszystko sprowadza się do szybkości szczotkowania i uzyskanych efektów. W przypadku szczoteczki elektrycznej mamy dużą moc, która przekłada się na tysiące drgań na minutę, przez co włosie dociera w jeszcze trudniej dostępne miejsca.

Szczoteczka manualna natomiast ograniczona jest przez nasze ruchy i nie radzi sobie tak skutecznie z czyszczeniem płytki nazębnej. Dodatkowo warto wspomnieć, ze szczoteczki wykonują nie tylko ruchy obrotowe ale także pulsacyjne.

Niektóre modele szczoteczek elektrycznych posiadają także timer, który poinformuje nas o optymalnym czasie szczotkowania. Jest to świetna funkcja dla osób, które mają dużo na głowie i ostatnie, o czym myślą, to długość mycia jamy ustnej. Szczoteczki elektryczne też lubiane są bardziej przez dzieci, przez co jeszcze łatwiej namówimy dziecko do codziennej higieny jamy ustnej.

Wykonanie szczoteczki elektrycznej

W przypadku szczoteczek elektrycznych warto zwróci

uwagę nie tylko na moc urządzenia, wygląd czy cenę, ale także wykonanie. Wykonanie urządzenia będzie determinowało to jak długo nam posłuży.

Rączka szczoteczki powinna posiadać antypoślizgowa powierzchnie by zapewnić pewny chwyt. Pozwoli to zminimalizować ryzyko upuszczenia szczoteczki, co za tym idzie uszkodzenia. Szczoteczki powinny być nieprzemakalne by zapewnić bezpieczeństwo użytkowania i oczywiście wydłużyć żywotność baterii i szczoteczki.

Sama szczoteczka przeważnie zrobiona jest z plastiku lub innego podobnego tworzywa. Odpowiednia masa szczoteczki może mieć duży wpływ na komfort użytkowania. Statystycznie myjemy zęby od minuty do nawet 2.

Producenci coraz częściej zachęcają nas do dłuższego mycia jamy ustnej by było jeszcze skuteczniejsze. Robią to poprzez używanie lekkich materiałów by szczoteczka była lekka w utrzymaniu i pozwalała na dłuższe czyszczenie zębów.

Warto sprawdzić także wykonanie kabla zasilającego do naszej ładowarki oraz jego długość. Upewnij się, że kabel wykonany jest z dobrego materiału a jego długość pozwoli Ci na bezstresowe korzystanie z ładowarki.

dobra szczoteczka elektryczna

Szczoteczka elektryczna dla dzieci?

W obecnych czasach nie tylko dorośli dbają o swoje uzębienie. Dzieci coraz częściej pragną posiadać zdrowy i piękny uśmiech by wyróżniać się na tle rówieśników.

Z pomocą przychodzą szczoteczki elektryczne, które podbijają serca dzieci na całym świecie. Szczoteczki takie są mniejsze, posiadają miękkie włosie i są przyjemne dla oka dziecka.

Generują około 10 – 16 tysięcy ruchów na minutę zapewniając delikatny masaż dziąseł przy zachowaniu skuteczności czyszczenia. Dodatkowo szczoteczki dla dzieci zaprojektowane są często tak by przypominały wyglądem zwierzę lub zabawkę.

Antypoślizgowa rączka wraz z odpowiednim ukształtowaniem całości zagwarantuje dziecku pewny chwyt i pozwoli wyrobić u dziecka nawyk mycia zębów. Szczoteczki elektryczne dla dzieci są zaprojektowane z bezpiecznych materiałów by zagwarantować bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Dodatkowo nie przepuszczają wody. Produkty do higieny jamy ustnej dla dzieci również posiadają timery, czyli zegary odmierzające długość mycia zębów. Dziecko będzie wiedzieć jak długo należy myć zęby by skutecznie wyczyścić wszystkie przestrzenie międzyzębowe.

Szczoteczka elektryczna opinie

Opinie są niesamowicie istotne w obecnej sytuacji, jaką mamy na rynku, gdzie coraz więcej firm przedstawia coraz to nowsze modele, które mają wyróżniać się na tle konkurencji. Warto wiedzieć, która oferta będzie najlepsza.

Z pomocą przychodzą komentarze innych użytkowników. W przypadku szczoteczek elektrycznych nie jest inaczej – przed każdym zakupem warto sprawdzić opinie na temat danego modelu czy końcówki.

Takie rozeznanie pozwoli nam na analizę opłacalności zakupu. Poprzez opinie poznamy faktyczne wady i zalety modelu po dłuższym użytkowaniu. Prócz opinii samych szczoteczek zapoznaj się z opiniami na temat producenta.

Wielokrotnie zdarzało się bowiem, że oferowany produkt nie spełniał oczekiwań a gwarancja nie była odpowiednio realizowana. Wykorzystaj potęgę Internetu i sprawdź dokładnie za co płacisz. Opinii można szukać na specjalistycznych forach dyskusysjnych oraz stronach sklepu czy porównywarkach cenowych.

Cena

Ceny szczoteczek elektrycznych różnią się znacząco w zależności kto dany model wyprodukował oraz jakie funkcje oferuje. Najlepsze szczoteczki, które zaprezentowaliśmy w naszym rankingu znajdziesz bez problemu w korzystnej cenie w poszczególnych sklepach internetowych czy stacjonarnych.

W zestawieniu szczoteczek elektrycznych zaprezentowaliśmy wiele modeli przez co każdy użytkownik znajdzie urządzenie na swoją kieszeń. W przypadku sprzętu takiego jak szczoteczka należy pamiętać o dodatkowym koszcie jakim są końcówki wymienne o których wspomnieliśmy powyżej.

Jeżeli idealna szczoteczka o której marzysz znacznie przewyższa Twoje możliwości finansowe koniecznie sprawdź nasze metody na zaoszczędzenie. Pierwszym, sprawdzonym sposobem będzie korzystanie z rabatów i wyprzedaży.

Niektóre strony internetowe są w stanie poinformować Cię gdy produkt, który został dodany do ulubionych pojawi się w promocji. W trakcie takich promocji trzeba działać szybko gdyż chętnych może być mnóstwo. Kolejny sprawdzony sposób na obniżenie ceny to zapisanie się do newslettera za który przeważnie otrzymujemy do 10% zniżki na całe zakupy.

szczoteczka elektryczna opinie

Gwarancja

Gwarancja to bardzo istotny aspekt, którego pod żadnym pozorem nie można bagatelizować. W obecnych czasach gwarancja ma wielu zwolenników. Im dłuższa gwarancja tym większe poczucie bezpieczeństwa i chęć na zakup danego przedmiotu czy usługi.

Gwarancja w przypadku szczoteczek elektrycznych jest bardzo ważna i przy zakupie szczoteczki koniecznie sprawdź długość ochrony. Warto sprawdzić także jaką gwarancje oferuje producent danej szczoteczki.

Wyróżniamy gwarancje standardową, która wiąże się z koniecznością pokrycia kosztu wysyłki i organizacji kuriera we własnym zakresie. Kolejną gwarancją jest door to door, w której to producent po odpowiednio zgłoszonym uszkodzeniu organizuje kuriera i pokrywa całkowicie koszty transportu.

Gwarancje w przypadku szczoteczek mogą wynosić od 24 miesięcy do nawet 48. Dodatkowo niektóre firmy sprzedające oferują dodatkową gwarancję na uszkodzenia mechaniczne, które bardzo często mają miejsce.

Pamiętajmy jednak, że za dodatkową gwarancję bądź rozszerzenie obecnej musimy zapłacić i to nie mało. Jeżeli jednak się na nią zdecydujesz – sprawdź, kto ją realizuje i na jakich zasadach.

Podsumowanie naszego zestawienie z roku 2023

Tym oto akcentem zamykamy nasz ranking szczoteczek elektrycznych. Nasz zespół poświecił wiele godzin na przygotowanie tego rankingu z nadzieją, że osoby czytające znajdą idealną szczoteczkę dla swoich potrzeb. Wiemy, ze produkty, które polecamy z pewnością znajdą grono odbiorców wśród osób, które dbają o to by ich uśmiech był zawsze piękny i zdrowy.

Szczoteczki elektryczne Oral B dominują w rankingu, co jest gwarancją satysfakcji. Nie musimy chyba przypominać, że właśnie produkt tej marki jest najlepszą szczoteczką dostępną na rynku w tak korzystnej cenie, Oral B 3D White to lider i długo nim pozostanie.

Szczoteczki elektryczne w rankingu spełnia wymagania nawet najbardziej wybrednego użytkownika. Po zapoznaniu się z rankingiem i naszymi poradami zapraszamy do sprawdzenia opinii na temat modelu, który został przez Ciebie wybrany.

Jeżeli jesteś szczęśliwym użytkownikiem wskazanej przez nas szczoteczki koniecznie podziel się opinią i odwiedzaj nas na bieżąco by kupować najlepsze produkty w najkorzystniejszych cenach.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking szczoteczek elektrycznych
Average rating:  
 0 reviews