Farby zmywalne do włosów są znakomitym rozwiązaniem w szczególności, jeżeli poszukujemy krótkotrwałego sposobu na zmianę swojego wizerunku. Innymi słowy w momencie, kiedy wybieramy się na imprezę lub też przyszła letnia pora na wakacje i chcemy nieco zaszaleć w nowych kolorach swoich włosów, sprawdzą się one idealnie. Niemniej jednak z pewnością nie raz zdarzyło Ci się zetknąć z sytuacją, kiedy po nałożeniu takiej farby doszło do podrażnienia skóry naszej głowy,, a nawet wypadania włosów. Pojawia się więc proste pytanie, jakie są najlepsze farby do włosów?

Najlepsze farby zmywalne ranking 2023

Jako, że farby do włosów, choć idealnie nadają się na jednokrotne użycie, to w wielu przypadkach posiadają szereg wad. Mowa tutaj między innymi o krótkim efektu koloryzacji oraz o efektach podrażniających skórę. Aby więc tego uniknąć, warto przyjrzeć się bliżej rekomendowanym produktom, by uniknąć licznych problemów.

1. Szybki i prosty sposób na niezwykły kolor

 

najlepsze farby do włosów

Wśród licznych dostępnych na rynku produktów jednym z ciekawszych rozwiązań jest TONER do włosów CRAZY COLOR. Należy on do znakomitych rozwiązań, w szczególności dla ludzi poszukujących naturalnego podejścia do malowania włosów. W jego strukturze znajdują się w półprodukty, które wzmacniają pigment we włosach, a także nadają lśniący blask. Jako, że jest to produkt o działaniu krótkotrwałym, to oczekujemy od niego, aby móc szybko go nałożyć. CRAZY COLOR spełnia oczekiwania, gdyż całkowity czas wchłaniania się tego tonera trwa około 15 minut w temperaturze pokojowej lub też od 5 do 7 minut przy wystawieniu włosów na działanie podczerwieni. Dodatkowo jego znaczną zaletą jest fakt obecności substancji odżywczych, dzięki czemu nie musimy stosować specjalnych odżywek, by wzbogacić mineralnie nasze włosy. Musimy jednak pamiętać, że rozwiązanie to sprawdza się tylko i wyłącznie w momencie, gdy mamy porowaty typ struktury naszego włosa, gdyż w przeciwnym wypadku może dojść do niepełnego zafarbowania.

R

Zalety

 • stosunek ceny do jakości,
 • szybki efekt nakładania,
 • bogata paleta kolorów.
Q

Wady

 • nie nadaje się w przypadku posiadania więcej niż 10% siwych włosów,
 • wymaga odpowiedniego współczynnika pH skóry głowy,
 • nie można go łączyć z utleniaczami do tonerów.

2. Efekt nie tylko krótkotrwały

dobre farby do włosów

Poszukując produktów, w którym to my będziemy decydować na temat tego, jak długo utrzyma się wybrany kolor, a także będziemy mieli możliwość jego wyboru spośród kilkunastu rodzajów odcieni idealnie, sprawdzi się LOREAL COLORISTA WASHOUT. Nowy toner zawiera w sobie aż 24 różnego typu kolory od pastelowych poprzez wyraziste róże i turkusowe, kończąc na czerwieni. Co ciekawe w stosunku do pozostałych farb zmywalnych jego trwałość pozwala na wytrzymanie koloru nawet do dwóch tygodni, w zależności od tego, jak mocny pożądany jest ostateczny efekt. Mogłoby się wydawać, że jest to niemożliwe do osiągnięcia, niemniej jednak wiele opinii klientów faktycznie potwierdza wytrzymałość efektu nawet do 15 myć naszych włosów. Jego ogromną zaletą jest niezwykle prosta i szybka aplikacja, która wymaga jedynie 10 minut przytrzymania tonera na włosach. Co więcej, zawartość półproduktów w tym artykule jest na tyle korzystne, że nie niszczy struktury naszego włosa, dlatego też nie musimy bać się go używać.

R

Zalety

 • dostępność kolorów,
 • nie niszczy włosów,
 • bardzo łatwa aplikacja.
Q

Wady

 • problemy z wypłukaniem koloru,
 • pozostają ślady nawet po jego zmyciu,
 • niewielka pojemność produktu.

3.Sposób na proste malowanie włosów

 

farby do włosów opinie

Na rynku znajduje się wiele różnych rozwiązań pozwalających nam na uzyskanie wymarzonego koloru naszych włosów. Oczywiście ich ogromną zaletą jest krótko trwałość dzięki, której praktycznie codziennie może posiadać inny kolor na swojej głowie. Co ciekawe w większości tego typu tonerów zetkniemy się jednak z wymagającym czasem i sposobem aplikacji. Co jednak w przypadku, w którym można by wykonać to w znacznie szybszy sposób. Rozwiązaniem takim jest produkt: KREDA DO WŁOSÓW HOT HUEZ. Zasady użytkowania jest niezwykle prosta, gdyż wszystko sprowadza się do rozpuszczenia jednego pasemka włosów, a następnie przeczesania po nim podajnikiem farby. Zaleca się także, aby wszystko utrwalić odpowiednim lakierem, po to by zachować nasz efekt na dłużej. W momencie, gdy dany kolor przestanie nam się podobać, wystarczy go po prostu zmyć, co jest niezwykle proste i wygodne. Z pewnością można tutaj dostrzec, że ogromną zaletą jest niezwykle prosta aplikacja. Niemniej jednak wielu klientów narzeka na fakt, iż włosy po pomalowaniu strasznie brudzą ubraniach, tym samym nie pozwalając na codzienne noszenie. Niemniej jednak jeżeli poszukujemy tylko chwilowego rozwiązania i mamy jasne włosy rozwiązanie to sprawdzi nam się w 100%.

R

Zalety

 • szybka aplikacja,
 • dobry efekt,
 • odpowiedni stosunek ceny do jakości.
Q

Wady

 • brudzi ubrania,
 • szczotka ciągnie za włosy,
 • kolory wypadają z opakowania.

4. Idealny kolor dla powalającego efektu

najlepsze farby zmywalne

Jeżeli malujemy włosy po to, by choć na parę chwil zmienić swoją tożsamość i pokazać się w zupełnie innym świetle nic nie sprawdzi się lepiej niż produkt, jakim jest STARGAZER toner. Należy on do bardzo łatwych i prosty w użyciu farb zmywalnych, które są dostępne w ponad 27 kolorach. Dodatkowo należy podkreślić, że posiada on kilka kolorów UV, czyli świecący w ciemności co w przypadku wielu imprez będzie zniewalającym zjawiskiem. Istotną jego zaletą jest możliwość mieszania ze sobą kolorów, by tym samym uzyskać jeszcze bardziej niepowtarzalny efekt. Niestety w stosunku do innych produktów tutaj wymagany jest znacznie dłuższy czas przytrzymania produkt na włosach, jednakże w ostatecznym rozrachunku objawia się to o wiele lepszym efektem. Kluczowe jest także, aby pilnować, by farba nie zaschła na skórze, gdyż zostanie to z nami na dłuższy czas. Przed użyciem warto także umyć włosy, najlepiej wykorzystując do tego szampony posiadające naturalne pH. Wśród szeregu zadowolonych klientów można znaleźć jednak głosy, które jasno informują nas, aby używać tej farby tylko i wyłącznie do jasnych włosów, ponieważ w przypadku, gdy mamy do czynienia z ciemnymi kolorami musimy je w pierwszej kolejności rozjaśnić. Co więcej, ze względu na mocną barwę kolorów, jakie uzyskujemy w ostatecznym efekcie, istnieje szansa podrażnienia skóry przez składniki zawarte w produkcie.

R

Zalety

 • trwały efekt,
 • duża dostępność kolorów,
 • brak amoniaku i utleniaczy.
Q

Wady

 • niewielka pojemność,
 • długi czas aplikacji.

5.Spray koloryzujący do włosów opinie i oceny

 

spray koloryzujący do włosów opinie

Mówiąc o farbach do włosów, które posłużą nam, by dać krótkotrwały efekt uzyskania wybranego koloru, bardzo często zapominamy, że na rynku są także spraye. Tego typu rozwiązania są niezwykle wygodne, gdyż w bardzo szybki sposób pozwalają na uzyskanie wybranego koloru. Ogromną zaletą tego typu produktów jest fakt, że ta farba zawarta jest w sprayu, przez co dokładnie pokrywa poszczególne fragmenty struktury włosów. Dodatkowo nie niszczy ich i nie podrażnia skóry głowy. Efekt również jest krótkotrwały, dzięki czemu już po kilku myciach można pomalować włosy na nowo. Sam materiał wykonania opakowania sprayu jest także godny pochwały, gdyż końcówka nie zasycha, a w efekcie pozwala to na wykorzystanie produktu do samego końca. Inną istotną zaletą jest fakt, że po nałożeniu naszej farby na włosy nie kruszy się ona i nie pozostawia nieprzyjemnych odprysków. Dla osób, które poszukują koloru charakteryzującego się żywą barwą, z pewnością ten rodzaj produktu sprawdzi się znakomicie.

R

Zalety

 • wygoda użytkowania,
 • korzystny stosunek ceny do jakości,
 • brak podrażnień na skórze.
Q

Wady

 • krótkotrwały efekt.

Najlepsze farby zmywalne jak wybrać?

Z możliwości kolorowania włosów korzystamy w różnych sytuacjach W ciągu naszego życia. W większości przypadków wiążą się one jednak z rozrywką i zabawą, i z tego też powodu sięgamy po kolory, które będą naprawdę wyróżniały się na tle innych. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że dobre farby do włosów to takie, które w efekcie swoich działań pozwalają nam na uzyskanie wybranego koloru posiadającego bardzo żywą i wyraźną barwę, a zarazem będącego niezwykłe łatwo zmywalnym. Dlatego też nim zakupimy swój produkt do pomalowania włosów, powinniśmy zastanowić się, czym należy się kierować przy wyborze?

Aspekty godne uwagi

W pierwszej kolejności musimy skupić się na tym, aby dotrzeć do produktu, który posiada odpowiedni stopień barwienia włosów. Istnieje właściwa skala określenia tego typu możliwości i występuje ona aż trzech stopniach. Warto więc poznać, który z nich jest istotny dla farb krótkotrwałych. W tym przypadku najważniejszy bedzię stopień pierwszy, który odnosi się do informacji, jaką jest możliwość usunięcia farby już po pierwszym umyciu włosów. Wynika to z prostego faktu ,iż chcemy uzyskać kolor tylko na krótkotrwały moment. W momencie więc gdy na opakowaniu zetkniemy się z informacją, że dana farba posiada stopień drugi lub też trzeci, albo też jest dwu-trzy dniowa możemy się spodziewać, że kolor zostanie wypłukany dopiero po kilkunastu umyciach naszych włosów. Oprócz tego, że dla farb istotna jest sama trwałość barwy, to bardzo ważnym elementem jest także ochrona zarówno naszych włosów, jak i skóry głowy. Dlatego też preparaty tego typu nie powinny zawierać amoniaku, metali ciężkich, silikonów i parabenów. Co więcej, im w większym stopniu posiadają one naturalne składniki, tym będą one lepiej przyjmowane przez nasze włosy i skórę. Warto także więc pamiętać, aby wybierać takie produkty, które są wzbogacone o różnego typu ekstrakty witaminowe, substancje organiczne, oleje, czy też wyciągi roślinne. W efekcie pozwoli to na zapewnienie nie tylko idealnego koloru, ale także nie dopuści do przesuszonej się włosów, czy ich wypadania. Dodatkowo nie będziemy także zmuszeni, aby w inny sposób je pielęgnować by zachowały swój aktualny stan. Pozostaje jeszcze jedna istotna kwestia, która będzie miała wpływ na wybór danej farby do włosów. Mowa tutaj o wszechstronności, czyli o sytuacji, w której dana farba będzie w stanie zarówno pokolorować te jasne, jak i ciemniejsze odcienie włosów. Warto zwrócić także uwagę na sposób nakładania, gdyż w momencie, gdy będziemy chcieli pomalować np. całe pasma, czy też stworzyć wzór od danego szablonu to będzie to możliwe tylko w przypadku niektórych produktów. Podsumowując, dobre farby do włosów powinny nadawać im wybraną barwę, zarazem nie niszcząc struktury, a także nie szkodząc naszemu zdrowiu.

najlepsze farby do włosów

Komu pasują kolorowe włosy?

Aspekt ten oczywiście jest bardzo subiektywny, niemniej jednak nie można się dziwić, że w większości przypadków to młodzi ludzie będą podawali się koloryzacji włosów. Warto jednak zdać sobie sprawę z faktu, że aktualnie bardzo modne kolory, na które warto skusić się to róż i błękit, które w szczególności znakomicie wyglądają na jasnych włosach lub też fiolet albo granat, które sprawdza się idealnie na ciemniejszych odcieniach. To czy dany kolor będzie pasował do naszej osoby, zależy w głównej mierze od wybranej barwy, jak i także od stopnia nałożenia i dokładności wykonania całego procesu kolorowania. Dlatego też pamiętajmy, by wybierać produkty, które pozwolą nam w łatwy i prosty sposób wykonać farbowanie naszych włosów.

dobre farby do włosów

Słowo podsumowania farby do włosów nasze opinie o rankingu z 2023 

Korzystając z nowoczesnych rozwiązań, a w szczególności z internetu mamy aktualnie możliwość pozyskania opinii na temat danej firmy oraz wybranego produktu. Nie inaczej z przypadku farby zmywalnych, gdyż i tutaj obiecany efekt może się różnić od faktycznego stanu. Dlatego też dobrym sposobem przed zakupem jest sprawdzenie opinii na temat danego produktu, by tym samym samemu nie trafić na niekorzystne warunki, które mogą zaszkodzić naszym włosom lub podrażnić skórę głowy. Wśród wspomnianych produktów rekomendowanych z pewnością największymi zaletami i najlepszymi opiniami cieszy się STARGAZER toner. Pomijając aspekt długiego czasu nakładania, to pozwali nam on na uzyskanie zróżnicowanych kolorów, które zachwycą swoją intensywną barwą. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć różnego typu produkty i w momencie, kiedy będziemy szukać możliwości nałożenia różnych wzorów na nasze włosy, to ORKIDE farba zmywalna w sprayu sprawdzi się idealnie, dlatego tego też warto ją mieć w swoim zestawie do malowania włosów.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Znaczenie farb zmywalnych
Average rating:  
 0 reviews